More

St Andrews Links

St Andrews Boys' Open 2019 - Merchants' Cup (scratch)


Hide Completed Rounds Show Completed Rounds

Cancel


Page will refresh results automatically for one hour

1st Round
More info
2nd Round
More info
Quarter Final
To be played on Wed 7th Aug  
More info
Semi-Final
To be played on Thu 8th Aug  
More info
Final
To be played on Thu 8th Aug  
More info
Winner
Edouard Cereto (1) France  3&2
Match 1
                                                                                                                             
Edouard Cereto (1) France  6&5
Match 1
                                                                                                    
Matuš Kudláč (5) Slovakia
Match 1
                                                                                                    
 Edouard Cereto (1) France  2&1
Match 1
                                                                           
Louis Fleming (2) Haggs Castle  5&4
Match 2
                                                                           
Louis Fleming (2) Haggs Castle
Match 1
                                                                           
Justin Farthing (5) Germany
Match 2
                                                                            
  Edouard Cereto (1) France  1 Hole
Match 1
                                                  
George Ash (-0) Hallowes
Match 3
                                                   
Joris Spanjer (-1) Netherlands22nd
Match 2
                                                  
Joris Spanjer (-1) Netherlands  3&2
Match 3
                                                  
 Joris Spanjer (-1) Netherlands
Match 1
                                                  
Thomas Kelly (-0) Fulford
Match 4
                                                   
James Millington (2) Hallowes
Match 2
                                                   
James Millington (2) Hallowes  1 Hole
Match 4
                                                    
   Edouard Cereto (1) France  3&2
Match 1
                         
Matteo Cristoni (-3) Italy
Match 5
                           
Joseph Silcock (3) Windlesham  1 Hole
Match 3
                          
Joseph Silcock (3) Windlesham  4&3
Match 5
                          
 Joseph Silcock (3) Windlesham
Match 2
                         
Cameron Fletcher-Smith (3) Morpeth  2&1
Match 6
                         
Cameron Fletcher-Smith (3) Morpeth
Match 3
                         
Leon Muhic (5) Germany
Match 6
                          
  Adam Brady (-2) Australia
Match 1
                         
Angus Buchanan (1) Matfen Hall  4&2
Match 7
                           
Angus Buchanan (1) Matfen Hall
Match 4
                          
Calum Daun (0) Nairn
Match 7
                          
 Adam Brady (-2) Australia  2&1
Match 2
                          
Adam Brady (-2) Australia  4&2
Match 8
                           
Adam Brady (-2) Australia  4&3
Match 4
                           
Ruaridh Fenwick (1) Deeside
Match 8
                            
    Edouard Cereto (1) France
Joshua Balson-Scales (0) Wentworth  4&3
Match 9
    
Joshua Balson-Scales (0) Wentworth 20th
Match 5
   
Roddy McAuley (1) Fereneze
Match 9
   
 Joshua Balson-Scales (0) Wentworth
Match 3
  
Ewan Cuthbert (3) Nairn  6&5
Match 10
  
Ewan Cuthbert (3) Nairn
Match 5
  
Hugo Bertaux (0) France
Match 10
   
  Ross Laird (1) Falkirk
Match 2
 
Ross Laird (1) Falkirk  4&3
Match 11
  
Ross Laird (1) Falkirk  3&2
Match 6
 
Cameron Wallace (2) Milnathort
Match 11
 
 Ross Laird (1) Falkirk 19th
Match 3
 
John Vogelpohl (2) Pitreavie (Dunfermline)
Match 12
  
Sam Potter (-1) Breadsall Priory GC
Match 6
  
Sam Potter (-1) Breadsall Priory GC  4&3
Match 12
   
   Ayden Senger (-3) South Africa
Match 1
 
Max Reynolds (-0) Wheatley  2&1
Match 13
    
Max Reynolds (-0) Wheatley
Match 7
   
Jonny Robertson (5) Haggs Castle
Match 13
   
 Ayden Senger (-3) South Africa  3&2
Match 4
  
Ayden Senger (-3) South Africa  6&5
Match 14
  
Ayden Senger (-3) South Africa  2 Holes
Match 7
  
Jack Lockhart (0) Pitreavie (Dunfermline)
Match 14
   
  Ayden Senger (-3) South Africa  2&1
Match 2
  
Ruari Mair (2) Buckpool  4&3
Match 15
    
Ruari Mair (2) Buckpool
Match 8
   
Christian Barbour (2) New
Match 15
   
 Jack Ward (-2) Rudding Park
Match 4
   
Jack Ward (-2) Rudding Park  3&2
Match 16
    
Jack Ward (-2) Rudding Park  3&2
Match 8
    
Harry Butler (2) Worplesdon
Match 16
     


Created by intelligentgolf version 10.1.2
CONGU® is Copyright Council of National Golf Unions.